Protiepidemiologická a hygienická opatření vzhledem ke covid-19

mso-fareast-language:EN-US;}

Protiepidemiologická a hygienická opatření vzhledem ke covid-19

Hygienická pravidla

• Před vstupem do třídy MŠ si každé dítě umyje ruce po dobu 20 – 30 sekund a následně dodržují hygienu rukou po celou dobu svého pobytu v mateřské škole.
  • Je zajištěno bezpečné osoušení rukou – v MŠ textilní ručníky.
  • Ve třídách i v ostatních prostorách školy se provádí časté a intenzivní větrání.
  • Úklid a dezinfekce hygienických zařízení probíhá vícekrát denně.

Podezření na výskyt infekčních nemocí

• Mateřská škola je povinna předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí.
  • Mateřská škola nemá povinnost aktivně zjišťovat u jednotlivých dětí příznaky infekčního onemocnění. Při jejich zjištění (zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy,bolesti svalů a kloubů, průjem apod. ) volí škola tento postup:
  • příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte do třídy – dítě není vpuštěno do třídy za podmínky, že je přítomen zákonný zástupce.
  • příznaky jsou patrné již při příchodu dítěte do třídy a není přítomen zákonný zástupce – neprodleně tuto skutečnost oznámit zákonnému zástupci a informovat o nutnosti bezodkladného vyzvednutí dítěte.
  • příznaky se vyskytnou, jsou patrné v průběhu přítomnosti dítěte v mateřské škole – neprodleně dojde k nasazení roušky a k izolaci od ostatních dětí a současně je zákonný zástupce informován o bezodkladném vyzvednutí dítěte.
  • Ve všech případech škola informuje zákonného zástupce o tom, že má telefonicky kontaktovat lékaře, který rozhodne o dalším postupu.