Bezpečnostní opatření při práci s dětmi v naší mateřské škole

1. Učitelka je povinna zabezpečit prostřednictvím stálého dozoru dohled nad dětmi ve všech třídách při všech aktivitách organizovaných MŠ.
  2. Každá, i zastupující učitelka je osobně odpovědná za bezpečnost svěřených dětí od doby jejich převzetí od rodičů do doby jejich předání rodičům.
  3. Učitelky jsou povinny plnit a respektovat pokyny ředitelky.
  4. Při hře dětí ve třídě uč. dbá, aby si děti hrály klidně, sleduje hru, předchází konfliktům, nesmí odejít od dětí a nechat je tak bez dozoru.
  5. Při tělovýchovných aktivitách dbá zvýšené pozornosti o bezpečnost dětí.
  6. Při převlékání v šatnách vykonává učitelka stálý dozor.
  7. Při pobytu venku na zahradě nedovolí uč. dětem bez dozoru pobývat na místech, kde hrozí nebezpečí úrazu.
  8. Při vycházkách učí děti chodit ve dvojicích a v zástupu tak, aby zajistila jejich bezpečnost, dbá na bezpečné přecházení vozovky a průběžně děti seznamuje s pravidly silničního provozu.